Pritchitt - asendamatu köögis

Pritchittsi Kõrgkvaliteedilisi piimatooteid kasutavad kondiitrid ja kokad ülemaailma! Selleks, et säilitada kõrgeim võimalik kvaliteet toidu valmistamises. Pritchitts on mõeldud professionaalsetele kokkadele ja parimatele cateringidele. Nad hoolitsevad alati iga oma toote kõrge kvaliteedi eest. Nad täiustavad pidevalt oma tooteid ja meie töötajad on professionaalsed igas küsimuses.

 

Pritchittsis kasutatav piim saadakse Lakeland Dairiesest mis on Iirimaa suurim Piimatootja ja igapäev kogutakse piima umbes 2200st piima farmist. Kogutud ja pastöriseeritud piim eksporditakse enam kui seitsmekümnesse riiki ülemaailma.

 

Pritchittse tooted teevad töö köögis oluliselt lihtsamaks ja rahuldab kindlasti ka kõige peenema maitsemeele.

 

Gemoss Pritchitts pakub:

 

Supreme Whip

Suurepärane alternatiiv vahukoorele, tehtud taimsetest rasvadest. Sobib vahustamiseks, kondiitri kaunistusteks, saab kasutada ka vahukoore sifoonis.

Kasutamisjuhend: Raputada enne kasutamist ja vahustamist. Säilitada temperatuuril kuni + 20°C. Pärast avamist hoida külmkapis +4°C ja kasutada kolme päeva jooksul.

 

Millac Gold

Piimatooted, taimesed rasvad ja õlid. Kasutuseks dessertides, kreemides ja kastmetes, samuti ka liha, kala ja seene roogadele. Kasutusjuhend: enne vahustamist jahutada külmikus 12 tundi +4°C kuni +8°C kraadi juures. Säilitamiseks külmikus hoida kinnises anumas.Kulinaarias kasutamiseks vältida vahutamist.

 

Roselle Supreme

Kõrgekvaliteediline maguainetega vahukoore alternatiiv tehtud piimast ja taimsetest rasvadest. Kasutada saab küpsetistes, magustoitudes, vahustamiseks, dekoratsioonideks saab ka lisada erinevaid värve ja maitseid. Vahustades suureneb ligi kolm korda, on õhuline ja hästi kuju hoidev. Kasutusjuhend: enne vahustamist jahutada külmikus 12 tundi temperatuuril +4°C kuni +8°C. Külmikus säilitamiseks kasutada kinnist anumat

 

Caselle

Maguainetega vahukoore alternatiiv valmistatud taimsetest rasvadest. Caselle suureneb vhustades kuni 4 korda. Ideaalne küpsetiste dekoratsiooniks ja täitmiseks. Vahustatult saab külmutada ja uuesti sulatada mugavalt säilitamiseks. Kasutusjuhend: Enne vahustamist jahutada külmikus 24 tundi kuni +4°C. Selleks, et vahustades parimat tulemust saavutada ei tohiks toote temperatuur ületada +6°C. Alguses vahustada keskmisel kiirusel ja seejärel kiirust tõstes saavutada soovitud tulemus. Liialt mitte vahustada, toode võib võiduda. Vahustatult hoiustada külmikus kinnises anumas +4°C juures.

 

Pritchitts Cooking

Alternatiivsed koored madala rasvasisaldusega. Ideaalne kuumadele roogadele. Võib kasutada ka koos happeliste ainetega, näiteks sidrunimahlaga.

 


Lisainformatsioon: www.pritchitt.com või www.gemoss.ee

Külastage Cash&Carry kauplust Gemoss, mis asub Tartu mnt 87E, Tallinn. Pood on avatud argipäeviti 9.00-19.00 ja laupäeviti 10.00-17.00. Tere Tulemast!


Lisainformatsioon:
Gemoss Eesti OÜ
+372 6602221
info@gemoss.ee