KÕIK UUDISED

3 põhjust ja 6 soovitust lauanõude omavahel kombineerimiseks

2023. aasta 26. Jaanuar #inspiratsioon #nõud 
Ühest serviisist nõude kasutamine laua katmisel on alati turvaline valik, kuid sarnaselt muule moele muutuvad ka lauanõude trendid ning igal aastal tuuakse turule imeilusaid uusi kollektsioone. Neid on nii palju, et kõik need ei mahu ära isegi Gemossi riiulitele, kuid alati saab meie kaudu kiire tarnega tellida kõike meie tarnijate kataloogides olevat.

Mix and match - Churchill


Ilusate lauanõude armastajatena tahaksime neid kõiki kohe ka kasutusse võtta, aga igal aastal kõigi restoranis kasutatavate nõude välja vahetamine ei ole kuidagi otstarbekas ning ilmselt ei ole kellelgi ka kodus lõputult uusi serviise mahutavat köögikappi. Just seetõttu tervitame palavalt trendi, mis ülistab erinevate esemete mix and match stiilis kasutamist.

Mix and match - Churchill

3 põhjust mix and match kasutamiseks


  • Jätkusuutlikkus: ei ole mingit põhjust korralike esemete ära viskamiseks lihtsalt seetõttu, et oled neist tüdinenud. Värske ilme andmiseks piisab tihti ka väikestest lisadetailidest – katseta julgelt uute ja vanade esemete omavahel kombineerimist. Samuti on ehk aeg oma nõudes inventuur teha ning võib-olla leiad kaugetest kapinurkadest midagi, mille unustanud oled. Just nagu riiete puhul tulevad ka nõude trendid ringiga jälle tagasi ning ära visata korralikke esemeid ei tasu – nende aeg tuleb uuesti!
  • Kokkuhoid: viimastel aastatel on märkimisväärselt tõusnud lauanõude tootmise hinnad ning terve komplekti välja vahetamine ei ole odav. Paari uue detailiga saab aga jätta täiesti uue mulje ilma liigselt raha kulutamata. Churchilli nõud peavad vastu vähemalt 5000 masinpesu ning kuigi hinnaklass ei ole neil kõige soodsam, siis kõrge kvaliteedi ning omanäolisusega jäävad need aastateks kasutusse. Kui sinu jaoks ei ole oluline, et nõud on restorani vastupidavusega, siis Cozy&Trendy valikus on väga palju taskukohase hinnaga esemeid, mis laua särama lüüa aitavad. 
  • Eristumine: saad julgelt teiste seast silma paista – lihtsalt ühe serviisi kasutamisega saavad hakkama kõik, mix and match on sinu võimalus näidata oma eripära ja personaalset maitset. 


6 soovitust edukaks kombineerimiseks


  • Lisa vürtsi traditsioonilisele valgele: kõige lihtsam viis kombineerimisega algust teha on hankida väiksed täiendused klassikalisele valgele serviisile. Vali näiteks osad taldrikud erksates värvitoonides, mustriga või jää valgele truuks, aga lisa tekstuuri
  • Soovides kasutada mustreid ära liiale mine – hästi sobib kombineerida näiteks väikeseid mustreid suurematega. Või vali ühine teema ning kombineeri lillemustreid teiste lillemustritega ning geomeetrilisi kujundeid teiste geomeetriliste kujunditega. 
  • Kombineeri julgelt laual ka erinevaid materjale – keraamika, klaas, puit… samas püüa jälgida, et need materjalid koos praktilised ja ilusad oleksid – tõenäoliselt ei sobi omavahel kokku näiteks habras kergesti purunev portselan ja rasked täismetallist kausid. Aga loomulikult lähtu enda maitsest – konkreetseid reegleid siin ei ole!
  • Kui soovid, siis võid ka kõik laual olevad nõud erinevatest seeriatest valida, aga püüa laud siiski tervikuna katta – ühtse ilme aitavad tekitada läbivad detailid – näiteks kasuta ühesuguseid lauamatte või säti igale taldrikule ühtmoodi kokku volditud salvrätik
  • Lähtu ühest värvitoonist. Kui klassikalise valgega sobivad kokku kõikvõimalikud muud toonid ja ka mustrid, siis soovides värvilisemat tulemust, tasuks hoida tagasihoidlikumat joont. Võta aluseks näiteks oma lemmikvärv ning säti kokku sellele sarnased toonid. Muide, 2023. aasta värviks on Panetone valinud tooni nimega Viva Magenta. 
  • Ühe ja sama tootja erinevad sarjad sobivad tihti hästi üksteist täiendama. Ideaalne näide on siin Churchill, kelle valikus on väga palju erinevaid mustreid, värve ning disaine, mis omavahel suurepäraselt kokku sobivad. 
  • Kombineerida võib ka omavahel kontrastseid värve ning siinkohal tuleb appi värviteooria. Näiteks sobivad omavahel imeliselt kokku kuninglik sinine ja virsikutoon; sinine ja roosa, süsihall ja kollane; punane ja kollane; laimiroheline ja elektrisinine; lavendlililla ja mereroheline; kirsipunane ja tuhm valge...  Katseta näiteks Churchilli sarjast kollase ja sinise või RAK Porcelainilt kollase ja punase (alloleval pildil) kombineerimist.Sarnased retseptid