KÕIK UUDISED

Fossil River - sool, aga mitte tavaline!

2023. aasta 21. August #inspiratsioon #toode #retsept 

Fossil River on Hispaania pereettevõte, mis on tegelenud gurmeesoola tootmisega juba kolme generatsiooni jooksul. Kuigi ettevõte on pikkade traditsioonidega, käiakse pidevalt ajaga kaasas ning isegi sellest ees. 

Soola on alati kasutatud nii toidu valmistamisel maitsestajana kui ka säilitusainena. Seni on sool olnudki lihtsalt sool, kuid viimastel aastakümnetel on hakatud valmistama väga palju erinevaid soolatüüpe. Parimad kokad oskavad hinnata, kuidas erinevad soolad toidu maitsestamisel erinevat rolli mängivad ning road uutesse kõrgustesse lennutada aitavad. 

Fossil River soolad pärinevad Alicantes Villenas asuvast soolasest allikast. Allikas on ühendatud enam, kui sajal hektaril laiuva soolaväljaga, mis ei ole õhendatud ühegi ooleani ega merega, mis on vajalik igasuguse saastumise vältimiseks.  

Vedel sool
vürtsikas

Vedel sool trühvli aroomiga

Vedel sool vahemere ürtide aroomiga

Kõik Fossil River soolad on käsitsi valmistatud ning need on välja töötatud just toidu lõppviimistluseks. Valikus on soolahelbed, vedel sool ning isegi soolaplaadid. Kõige uuem lisandus meie lettidel on aga just vedel sool.
Vedel sool sobib imeliselt maitsestamaks salateid, köögivilju, carpacciot ning muud, et rõhutada värske tooraine ehedat maitset. 

Vedela soola kasutamine võimaldab saavutada tugevama maitse kokkuvõttes vähema soola kasutamisega, sest kuna sool on lahustatud kujul, siis maitse on selle võrra tugevam. 

Saadaval on mitmed erinevad maitsed nagu näiteks tsitrus, kurk, trühvel ja küüslauk - kõigis neis on kasutatud naturaalseid ekstrakte.

Kõik Fossil River tooted leiad siit


Sarnased retseptid