KÕIK UUDISED

Täidetud köögiviljade lõputud võimalused - kolm retsepti

2023. aasta 13. Oktoober #retsept #JustNature #teraviljad #kaunviljad 

Paljudele on tuttav paprikate või tomatite täitmine, kuid tegelikult saab täita sisuliselt kõiki köögivilju. Samuti on täidistega mänguruumi lõputult. Hästi on tuntud liha ja riisi kasutamine täidises, kuid ka selles osas seab piirid vaid enda fantaasia. Tänastes retseptides on kasutusel põhiliselt Just Nature sarja tooted ning kõik kolm suupistet on täistaimsed. 

Kinoaga täidetud sibulad

Tegelikult võib sama retsepti järgi valmistada ka suuremaid täidetud sibulaid - sel juhul on nende küpsemise aeg pisut pikem, aga muidu käib kõik ikka samamoodi. Tõenäoliselt jääb sibulatest täidist üle - söö see lihtsalt mõne roa lisandina ära või pane sügavkülma järgmist sibulate täitmist ootama. 

KOOSTISOSAD

20 väikest, umbes 3 cm  läbimõõduga sibulat
3 spl oliiviõli
100 g kinoad 
Soola
Maitseks kaneeli, cayenne pipart, jahvatatud vürtsköömneid
25 g rosinaid
25 g kuivatatud jõhvikaid
40 g mandlilaaste

VALMISTAMINE

  1. Soojenda ahi 200 kraadini.
  2. Sibulatel lõika juure poolt ära umbes 2 mm (et need püsti seisaks) ning ülevalt ca 5 mm, et saaksid hiljem seesmised kihid eemaldada. Ülejäänud sibulat saad kasutada näiteks puljongi keetmiseks või mõnes teises retseptis. 
    Määri sibulad kergelt õliga ning aseta need ahjuvormi. Lisa selle põhja veel umbes detsiliiter vett, kata vorm fooliumiga ning küpseta sibulaid umbes 20-25 minutit kuni need on pehmenenud. Tõsta ahjust ning lase pisut jahtuda.
    Seejärel eemalda ettevaatlikult sibulate seesmised kigid nii, et terveks jäävad kaks välimist kihti. Seda on kõige lihtsam teha väikese melonilusikaga, aga saab hakkama ka väikese teravatipolise noa ja minikahvliga. Kasuta sibulate sisu mõne muu roa juures.
  3. Keeda kinoa soolaga maitsestatud vees pehmeks ning kurna.
  4. Haki rosinad ja jõhvikad peeneks (kui täidad suuri sibulaid võid neid tervelt kasutada). 
  5. Kuumuta pannil õli ning prae selles rosinaid ja jõhvikaid umbes minuti jooksul. Lisa pannile kinoa ja pooled mandlilaastud, maitsesta segu tugevalt kaneeli, cayenne ning vürtsköömnetega. Lase jahtuda. 
  6. Rösti ülejäänud mandlilaastud kergelt kuldseks. 
  7. Täida sibulad kinoaseguga. Võid seda teha väikese lusikaga, kuid kõige lihtsam on tõsta jahtunud segu pritskotti ning selle abil sibulad täita. 
  8. Kaunista sibulad pealt eelnevalt röstitud mandlilaastudega. 

Suvikõrvitsa rullid

KOOSTISOSAD

2 väiksemat suvikõrvitsat
50 g India pähkleid
30 g päikesekuivatatud tomateid
0.5 sidruni mahl ja koor
30 g Kreeka pähkleid
20 värsket basiilikulehte, peenelt ribastatud
Soola ja pipart

VALMISTAMINE

  1. Pane eelmisel päeval India pähklid vette ligunema (minimaalselt 4 tunniks, üleöö on parem).
  2. Rösti kreeka pähklid kergelt ning haki peeneks. Jahuta enne ülejäänud täidisele lisamist. 
  3. Kui India pähklid on pehmed, siis kurna ja loputa need. Purusta koos lohakalt nõrutatud päikesekuivatatud tomatite, sidrunimahla ja - koorega blenderis ühtlaseks massiks. 
  4. Viiluta suvikõrvits pikkupidi võimalikult õhukeselt. Parim on selleks kasutada mandoliini, võimalik ka mõne juustunoaga. Kata suvikõrvitsaviilud soolaga ning jäta need 10 minutiks ootama, et need vee välja laseksid ning pisut pehmeneksid. Seejärel kuivata viilud korralikult köögipaberiga.
  5. Sega täidisele juurde basiilik ja kreeka pähklid. Maitse ja maitsesta pipra ja soolaga. 
  6. Aseta iga suvikõrvitsa viilu otsale umbes teelusikatäis käte vahel kokku surutud täidist, seejärel rulli viilud kokku ning kinnita tikuga. 

Läätsedega täidetud minipaprikad

KOOSTISOSAD

40 marineeritud minipaprikat
1 väike sibul
1 väike porgand
1 sellerivars
1 loorberileht
1 tl õli
100 g Beluga läätsesid
1 tl vürtsköömneid
0.5 tl koriandriseemneid
0.5 sidruni mahl
1 spl oliiviõli
Soola ja pipart
Serveerimiseks peeneks hakitud värsket koriandrit

VALMISTAMINE

  1. Haki sibul, porgand ja seller väga väikesteks kuubikuteks (brunoise) ning pane need koos õli, sutsukese soola ja loorberilehega poti põhja keskmisel kuumusel praadima.
  2. Umbes 5 minuti pärast lisa potti läätsed, sega läbi, kata 2 dl keeva veega ning jäta madalal kuumusel podisema. Kontrolli vahepeal ega vesi otsa pole saanud ning lisa seda vajadusel vähehaaval, aga mitte liiga palju, sest lõpuks peab kogu vedelik läätsede sisse imbunud olema. Läätsede pehmenemiseks peaks kuluma umbes 15 minutit, aga maitse vahepeal igaks juhuks. 
  3. Purusta uhmris vürtsköömned ja koriandriseemned. Sega kokku oliiviõli, sidrunimahla, soola ja pipraga. 
  4. Kui läätsed on valmis, siis eemalda potist loorberileht ning lisa potti eelnevalt kokku segatud vürtsisegu. Maitse ja lisa vajadusel veel maitseaineid. Lase jahtuda.
  5. Kuivata minipaprikad köögipaberiga ning täida läätseseguga. Kõige lihtsam on selleks kasutada pritskotti. 

 


Sarnased retseptid