KÕIK UUDISED

Eksootiline Jabuticaba jõudis MONIN valikusse

2023. aasta 9. Märts #kokteilid #MONIN #uudis #toode 

Brasiiliast pärit Jabuticaba meenutab pisut viinamarja, kuid kasvab otse puutüve küljes. Seetõttu on ka maitses tunda põnevaid puisemaid noote. Väljaspool Lõuna-Ameerikat on see mari peaaegu tundmatu ning värskena seda meieni transportida ei ole võimalik. Tänu MONINile saame nüüd aga seda eksootilist maitset nautida ka meie.

Jabuticaba marjad sisaldavad ohtralt C ja E vitamiini, kaltsiumi ning teisi olulisi mineraalne väärides oma kasulikkusega kohta supertoitude nimekirjas. Brasiilia põliselanikud on seda kasutanud ravimtaimena ja ennustatakse, et mõne aasta jooksul saab Jabuticabast isegi suurem hitt, kui samuti Brasiiliast pärit acaist. Põhja-Ameerikas on seda maitset juba pisut kasutatud, kuid Euroopas on see momendil veel peaaegu tundmatu. Soovides trendist ees olla tasub sellega kohe tuttavaks saada.

Jabuticaba 3-4 cm diameetriga marjad on lillakas-sinise kesta ning valge geelja sisuga magusad marjad, mis sisaldavad üllatavalt vähe kaloreid (46 kcal 100 g kohta). Saaki korjatakse vaid üks kord aastas – septembrikuus ja seda tehakse alati käsitsi – tegemist on õrnade marjadega, mida saab säilitada vaid 4 päeva enne, kui fermenteerumisprotsess käivitub.

Miks Jabuticaba?

40% tavalistest tarbijatest otsivad uudsust ning püüavad end uute toodete ja maitsetega kursis hoida, 60% tarbijatest otsivad aktiivselt tooteid, mis omaksid tervisele kasulikku mõju. Inimestele meeldib reisida ja lisades eksootilisi vilju kokteilidesse saab luua emotsiooni. 2022. aastal olid just eksootilised viljad teisel kohal klassikaliste kokteilide maitsestamisel.

Le Fruit de MONIN Jabuticaba on ainus selle maitsega toode Eesti turul võimaldades tuua selle eksootilise ja veel tundmatu, tervisliku vilja maitse just sinu kokteilidesse.

Lase end inspireerida!
Kui soovid Jabuticabat esimeste seas proovida, siis kaup on juba Gemossi riiulitele jõudnud. Esita tellimus oma müügijuhile, tellimuskeskusele [email protected] või tule julgelt meie poodi!

Pildil Jabuticaba püreega serveeritud mandlijahust pannkoogid, mille retsepti leiad siit.


Sarnased retseptid